Strona Główna  |  Podział godzin  |  Zdjęcia klasowe  |  Nauczyciele  |  Szukaj  |  Dziennik Librus  |  Dla Trzecioklasistów  |  Lista podręczników  |  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY  |  Nowa strona szkoły Poniedziałek, Marzec 08, 2021
Nawigacja
Angielska wersja strony

Dla rodzica i ucznia

Menu
  Strona Główna
  Nowa strona szkoły
  Historia
  Szkoła
  Nauczyciele
  Podział godzin
  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY
  1% podatku na rozczytanie małolatów
  Szukaj
  Zdjęcia klasowe
  Dziennik Librus
  Egzamin gimnazjalny - arkusze i odpowiedzi
  Dla Trzecioklasistów
  FENIKS

Sport

Reporterzy

Biblioteka
  Statystyka
  Konkursy
  Wystawki
  Wieczorki literackie

Stowarzyszenie "Smakosz Literacki"
  Newsy
  To i owo

Konkurs matematyczny
  Konkurs matematyczny

Kącik katechetyczny

KRYMINALNY „SMAK CZYTANIA”
Na styczniowym wieczorku literackim Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów prezentowaliśmy własną twórczość, a w lutym poszliśmy krok milowy dalej- na spotkanie przybył mieszkający w Sanoku pan Bartłomiej Rychter, uznany autor kryminałów. W latach 2007- 2013 ukazały się cztery jego książki, w przekładzie także na język duński, niemiecki i angielski. Przybył do nas za sprawą orędownictwa naszej absolwentki Martyny Judy, która wraz z Janką Mękarską uczestniczyła w warsztatach pisarskich z Bartłomiejem Rychterem i Tomaszem Chomiszczakiem „Intryga niemal doskonała”. Na spotkaniu zajęliśmy się, jak to zwykle bywa, pytaniami o początki twórczości, następnie książkami, które mamy w bibliotece i których akcja dzieje się w Sanoku: „Złoty wilk” i „Czarne złoto”, a na deser były zagadki kryminalne. Autor spędził wiele godzin w archiwach muzealnych i bibliotecznych, by na kartach swych książek barwnie, bardzo plastycznie opisać XIX-wieczny Sanok, z mnóstwem szczegółów z codziennego życia, tworząc nietypową formułę kryminału retro z elementami innych gatunków literackich. Zachęcamy do czytania i polecenia ich swoim rodzicom i dziadkom. Autorowi dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas, wykreowanie świetnej atmosfery i że nie miał nam za złe, a nawet powiedział, że mu się to bardzo podoba, że na równi z emocjami kryminalnymi stawiali uczestnicy emocje związane ze spotkaniem z absolwentami z Sanoka , Rymanowa i Rzeszowa- uściskom powitalno- pożegnalnym nie było końca… Do zobaczenia 28 marca!
..::Zdjęcia::..
SALONIK LITERACKI
21 lutego odbyło się kolejne spotkanie z książkami i przy książkach. Panie, panów ciągle brak, wykroiły półtorej/dwie godzinki pomiędzy obowiązkami zawodowymi/domowymi, by spotkać się za sprawą książek i pogawędzić. Niby nic szczególnego, zwykłe spotkanie , a „wyczarowała się” jakaś niezwyczajna atmosfera, której smak zabiera się ze sobą. Może to tym razem za sprawą najnowszej książki „Zaklinacz czasu” - autor Mitch Albom. To opowieść o tym, co przyniosła nam wiedza i umiejętność określania czasu… Nie będziemy zawierzać internetowym opiniom, książka poszła w obieg, tak więc recenzje z pierwszej ręki poznamy na najbliższym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy, nowe twarze są wręcz pożądane, wszak musimy jakoś dokumentować spotkania w ramach Stowarzyszenia, nikt nie chce się znaleźć w kadrze, a Panie Janiny mówią, że już mogą bez żalu oddać koronę „miss obiektywu”…
Finały z języka francuskiego
Uczeń z naszej szkoły, Mateusz Gadomski, został finalistą kuratoryjnego konkursu z języka francuskiego. Uzyskał najlepszy wynik w powiecie sanockim. Gratulacje dla Mateusz, jego rodziców i nauczycielki.
Żołnierze Wyklęci
5 marca (w środę) delegacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem Pawłem Stefańskim wzięła udział w przejmującej uroczystości upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych, a przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku. Uczniowie i nauczyciele SP 2 w Sanoku wspaniale poradzili sobie z przybliżeniem tego trudnego okresu historii, przypominając postacie bohaterów z tego okresu np. Rotmistrza Pileckiego oraz Inkę. Piosenki, recytacje, narracja i scenki przedstawiane przez uczniów SP2 chwytały za serce i niejednemu zakręciła się łza w oku. Na widowni, między innymi, honorowe miejsca zajęli kombatanci i osoby które przeciwstawiały się władzom komunistycznym. To była prawdziwa i cenna lekcja historii i patriotyzmu.
Regionalna Olimpiada o Wielkich Polakach
Ewa Hnat, z najlepszym wynikiem w Archiprezbiteratcie Sanockim, zakwalifikowała się do udziału w Finale Archidiecezjalnym Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach (opiekun s. Agata Wań).Gratulacje!
Mamy kolejnego LAUREATA
Dawid Borys został LAUREATEM kuratoryjnego konkursu z matematyki (opiekun Pani Anna Serbin). Gratululemy Dawidowi, nauczycielce i rodzicom sukcesu oraz z niecierpiwością czekamy na wyniki konkursu z fizyki w którym Dawid również zakwalifikował się do finału.
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Ogromny sukces naszych uczniów w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych ŚLĄSK 2014! Zdobyli oni brązowy medal zajmując III miejsce w Polsce w hokeju na lodzie, w kategorii Junior Młodszy. Maksymilian Bednarz, Mirosław Ptak i Mateusz Dereń są uczniami klas III i grają jako zawodnicy w Ciarko PBS Bank KH Sanok.
Gratulujemy sukcesu!!!
Rekrutacja 2014 w naszej szkole.
Na podstawie zmian ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r. poz. 7) z dnia 6 grudnia 2013r. w naszej szkole został uchwalony i przyjęty Regulamin Rekrutacji. Regulamin został wpisany do Statutu szkoły.
Kurator ustalił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do publicznego
gimnazjum, w tym terminy składania dokumentów (art. 9 ust.2,3 ustawy zmieniającej):
1. do 30 kwietnia 2014 r.
Składanie podań przez uczniów klas szóstych szkół
podstawowych, zamieszkałych poza obwodem gimnazjum.
2. do 2 lipca 2014 r. do godz. 14.00
Składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły
podstawowej i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu
oraz innych wymaganych dokumentów.
3. do 4 lipca 2014 r. do godz. 12.00
Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do
gimnazjum.
..::Regulamin Rekrutacji ::..
Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych rozstrzygnięty!
25 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszego gimnazjum. Musieli się oni zmierzyć z zadaniami z różnych dziedzin: historii, geografii, polityki i świata sztuki. Najwięcej problemów przysporzyły uczniom pojęcia takie, jak: Brandenburger Tor, Rheinland-Pfalz czy Neuschweinstein. Jednak byli i tacy, którzy wykazali się świetną znajomością również tych zagadnień i to oni zajęli w konkursie najlepsze lokaty:
I MIEJSCE – Katarzyna Olszewska, kl.2d
II MIEJCSE – Jan Bindas, kl.2d
III MIEJSCE – Julia Liszniańska, kl.3d
WYRÓŻNIENIA – Malwina Piecuch, kl.3c; Gabriela Kot i Paulina Tarapacka, kl.1d
Laureaci konkursu będą mogli popisać się swoją wiedzą już w kwietniu, w międzyszkolnym konkursie w ZS2. Życzymy więc dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Doceniono nas!
Wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, podczas uroczystego Popisu Półrocznego Solistów i Zespołów PSM, Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 im. Grzegorza z Sanoka Pawłowi Stefańskiemu, został wręczony dyplom Honorowego Członka Sanockiego Towarzystwa Muzycznego w Sanoku. Tytuł ten został przyznany za wspieranie inicjatyw w zakresie kultury, szczególnie muzycznej, na terenie Sanoka i regionu. W ten sposób zostały docenione i zauważone działania jakie podejmuje Gimnazjum nr 1 na rzecz rozwoju kultury, wspierania i promocji młodych talentów.
Zbiórka makulatury
Przypominamy! Jutro (w piątek) odbędzie się cykliczna zbiórka makulatury. 7.00-19.00.
Strona 6 z 103 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Nasze Tytuły i Certyfikaty

koza

Użytkowników Online
Goœci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 751
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: ^JWZ
Strona Gimnazjum nr 1