SUKCES NASZYCH PŁYWAKÓW W FINALE WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY – SREBRNE DZIEWCZYNY!!!
Dodane przez JWZ dnia
Jeszcze w kwietniu, reprezentanci naszej szkoły w pływaniu sztafetowym 6x50m zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, uzyskując najlepsze wyniki na zawodach w Ustrzykach Dolnych. Drużyna dziewcząt zdeklasowała rywalki, uzyskując czas 3,14:16 (drugie były dziewczyny z Przemyśla z czasem 3,39:,50).
Również w pływaniu indywidualnym nasi pływacy spisali się świetnie. Wszyscy, którzy wystartowali w konkurencjach indywidualnych, awansowali do finału, osiągając najwyższe wyniki. Gabrysia Kikta (styl motylkowy), Sara Filiks (styl grzbietowy), Ola Kochanowska (styl dowolny), Mateusz Czopor (styl dowolny) i Oskar Głód (styl motylkowy).

Po rewelacyjnych występach w półfinałach, przyszedł czas na finał w Leżajsku, gdzie znaleźli się już mocniejsi zawodnicy – najlepsi na Podkarpaciu.

W pływaniu sztafetowym nasze dziewczyny nie zawiodły, zdobyły DRUGIE MIEJSCE i zostały WICEMISTRZYNIAMI Podkarpacia, poprawiając wynik prawie o 5 sekund!!!
Chłopcy natomiast uzyskali 10 pozycję w województwie.

W konkurencjach indywidualnych największy sukces odniosła GABRYSIA KIKTA, która zwyciężyła zawody w stylu motylkowym i tym samym została MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Ogromny sukces odniosła również SARA FILIKS, uczennica klasy IC, która zajęła III miejsce stylem grzbietowym.
Pozostali zawodnicy naszej szkoły również zajęli wysokie lokaty w województwie:
Ola Kochanowska – VII miejsce – styl dowolny
Mateusz Czopor – VI miejsce – styl dowolny
Oskar Głód – X miejsce – styl motylkowy
Skład drużyny dziewcząt: Gabriela Kikta, Katarzyna Krawczyk, Aleksandra Kochanowska, Sara Filiks, Halszka Bałon, Wiktoria Kogut (rezerwowe: Karina Krynicka, Sandra Paszkiewicz).
Skład drużyny chłopców: Wiktor Kabala, Antoni Tarnawczyk, Oskar Głód, Mateusz Czopor, Marcin Suzański, Kacper Łobusiewicz w półfinale, Jędrzej Stefański (zastąpił Kacpra w finale).